REKRUTACJA
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 20:00

Zakończyliśmy rekrutację do NZ SOP w gminie Cedry Wielkie. 9 czerwca ogłosimy listy przyjętych dzieci w siedzibach poszczególnych grup. Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami. Zapraszamy chętnych rodziców do zapisu swoich dzieci.

 

 
Wizyta przedstawicieli z Ukrainy SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:45

W dniu 31 maja 2017 r. na zaproszenie Pana Janusza Golińskiego - Wójta Gminy Cedry Wielkie odwiedziła nas Delegacja z Obwodu Ługańskiego (Ukraina), która miała okazję poznać Gminę Cedry Wielkie z perspektywy wybranych obiektów turystycznych i gminnych instytucji. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Więcej…
 
Polska biega - SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:43

Po raz drugi przedszkolaki wzięły udział w akcji „Polska Biega – bieganie to u nas rodzinne”,  promowanej przez „Gazetę Wyborczą”. 19 maja 2017 roku na Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich rywalizowało ze sobą 70 zawodników. Nasze przedszkole reprezentowali: Jagoda Cierpisz, Natalia Dżurko, Maja Kuraś oraz Natan Seredyński. Miło nam poinformować, że Natan zajął II miejsce w kategorii przedszkole i „zerówka”. Pozostali spisali się równie wspaniale, za co otrzymali pamiątkowe medale i słodki poczęstunek. Bieg tak spodobał się przedszkolakom, że z chęcią wsparli kategorię open dla dorosłych. Brawo! Brawo! Jesteśmy dumni!

Więcej…
 
Spotkanie z Wicewojewodą Pomorskim SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:37

20 kwietnia podczas zajęć z ruchu drogowego na miasteczku spotkaliśmy Wicewojewodę Pomorskiego Pana Mariusza Łuczyka oraz Wójta Gminy Cedry Wielkie Pana Janusza Golińskiego. Przedszkolaki mogły zaprezentować swoją wiedzę o znakach drogowych oraz umiejętności poruszania się auto-jeździkami i jazdą na rowerze. Była to ciekawa lekcja.

Więcej…
 
Bezpieczny przedszkolak SOP Długie Pole
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:35

W dniu 15.05.2017 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z Panem Dzielnicowym z Cedrów Wielkich. Przedszkolaki dowiedziały się o pracy policji, bezpiecznym zachowaniu. Mogły obejrzeć wyposażenie i wóz policyjny. Nasz gość chętnie przypomniał sobie lata przedszkolne podczas zabaw i śpiewu z przedszkolakami. Po dzisiejszym dniu każdy mały uczeń marzy o tym aby być policjantem.

Więcej…
 
Wiosenne zajęcia SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:29

Wiosna obfituje w ciekawą tematykę zajęć. Przedszkolaki poznały zwiastuny wiosny, życie pszczół oraz pracę ogrodnika. Poznane wiadomości znalazły odzwierciedlenie w licznych pracach plastycznych. Nie łatwo było wykonać dżdżownice czy tulipana z papierowych rolek, ale wszystkim się udało. Praca ogrodnika nie jest łatwa, ale z wielką radością przedszkolaki dbały o swoje ,,ogródki", a praca nad wiosenną łąką przypominała podział ról w ulu.

Więcej…
 
Konkursy plastyczne SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:28

Nasze przedszkolaki są bardzo utalentowane i z chęcią biorą udział w konkursach plastycznych. W kwietniu Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu ogłosił dwa konkursy.  Miło nam poinformować, że Amelia Bielińska zajęła II miejsce, a Julia Kozłowska I miejsce w konkursie pt. „Portret Jana Pawła II”, w kategorii przedszkole i „zerówka”. Natomiast „Pisankę Wielkanocną” wykonało wiele dzieci.  Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem oceny ponad 200 przepięknych prac. Dlatego też przyznano wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz podziękowanie. Z naszej grupy wyróżnienie otrzymała Jagoda Cierpisz. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Spotkanie wielkanocne z rodzicami SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 04 Czerwiec 2017 19:26

Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ten okres dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, dekorowały salę i malowały pisanki. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych było spotkanie z rodzicami. Na nim, przedszkolaki wraz z mamami, przygotowały kurki z siana. Potem za ciężką i wytrwałą pracę wszyscy zostali nagrodzeni upominkiem od zajączka. Jednak zając – psotnik, ukrył prezenty i trzeba było je odszukać. Po trudach poszukiwań, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wspólnie z rodzicami zasiedliśmy do poczęstunku.

Więcej…
 
Życzenia
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 20:07
 
Wycieczka do ORW SOP Długie Pole
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 20:02

Wiosenne spotkanie z grupą Słoneczniki z ORW w Giemlicach było radosne i pełne miłych niespodzianek. Towarzyszyły nam pacynki Wielkanocne i wiosenne. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w zabawach i grach podczas pobytu .

Więcej…
 
Pojazdy w kosmosie SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:58

Już każdy przedszkolak wie, że mieszkamy na planecie Ziemia. Wiemy także, że w kosmosie możemy obejrzeć księżyc, planety, gwiazdy i statki kosmiczne... Z dużym zaangażowaniem wykonaliśmy rakiety, by potem symulować jej lot. Może kiedyś polecimy prawdziwą?

Więcej…
 
Żywioły SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:54

Zajęcia badawcze dają dzieciom możliwość eksperymentowania i są okazją do poznawania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do rozwijania własnej inicjatywy. Podczas zajęć w ramach tematyki  „ Cztery żywioły” doświadczenia były dla przedszkolaków sposobnością do przyglądania się naturze, temu jak człowiek sobie z nią radzi, jak ją ujarzmia i jak natura podporządkowuje sobie człowieka. Powietrze, ogień, woda i wiatr –  bez nich nie ma życia. Dlatego też, każdy dzień w przedszkolu poświęciliśmy poznawaniu jednego z nich.

Więcej…
 
Zdrowy chleb i witaminy SOP Długie Pole
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:51

Dzisiaj każdy przedszkolak przygotowywał zdrowe kanapki z upieczonego podczas zajęć kulinarnych w  SOP chlebka. Na stole pojawiły się zdrowe produkty- warzywka, przygotowane przez rodziców oraz składniki, z których piekliśmy chleb. Dzieci  w kolorowych fartuszkach z zapałem przygotowywały kanapki  także dla rodziców.

Więcej…
 
Wiosna w SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:46

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola należało pożegnać się ze złą zimą. Dzieci wraz z panią przygotowały Marzannę z kolorowych gazet i bibułek. Tak przygotowani ruszyliśmy na powitanie wiosny. Dzieci z wesołym śpiewem i instrumentami wyruszyły na plac. Wiosenne słońce rozświetlało roześmiane twarze dzieci. Po dotarciu na plac przedszkolny tradycyjnymi okrzykami „precz zimo zła”, wierszykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę. Miejsce Marzanny zajęła Pani Wiosna, wszystkim zrobiło się milej i weselej.

Więcej…
 
Powitanie wiosny SOP Długie Pole i SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:39

W dniu dzisiejszym razem z zaprzyjaźnioną grupa z Cedrów Wielkich żegnaliśmy Marzannę -zimową pannę i witaliśmy zieloną wiosnę. Towarzyszyły nam pacynki  pór roku, wesołe melodie, taneczne  nastroje dzieci i opiekunów. Każdy przedszkolak pożegnał Panią Zimę i dla uczczenia przybyłej wiosny wykonał z papieru jej podobiznę.

Więcej…
 
W krainie pingwinów SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:33

W ostatnim cyklu zajęć poznaliśmy krainę wiecznego śniegu. Z wielką ciekawością słuchaliśmy opowiadań o pingwinach, Eskimosach czy zorzy polarnej. Udało nam się wykonać ciekawe prace plastyczne z pingwinami w roli głównej.

Więcej…
 
Polarna kraina SOP Długie Pole
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:31

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do mroźnej polarnej krainy. Dzieci poznały charakterystyczne cechy krajobrazu  mieszkańców dwóch biegunów. Bardzo polubiły foczki i pingwinki  z Antarktydy oraz mieszkańców Arktyki. Każdy przedszkolak z materiałów codziennego użytku wykonał własne zwierzę polarne od południowego pingwinka po arktyczną sowę polarną.

Więcej…
 
Bal karnawałowy SOP Długie Pole i SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 19:26

Muzykę i śpiew zaczarowanych bohaterów w dniu dzisiejszym słychać z naszego przedszkola z podwójną siłą, gdyż pomaga nam grupa przedszkolaczków i rodziców z SOP Cedry Wielkie pod opieką Pani Natalki. Konkursy, zabawy i gry pozwoliły wszystkim dzielnym bohaterom poznać się i miło spędzić czas .

Więcej…
 
Wielki bal cz.2
Wtorek, 14 Luty 2017 20:27

Fotorelacja

Więcej…
 
Wielki bal SOP Cedry Wielkie i SOP Trutnowy
Wtorek, 14 Luty 2017 20:25

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było dziś w przedszkolu. Grupa ,,Starszaki” SOP Cedry Wielkie i grupa SOP Trutnowy dzień spędziła z przedszkolakami z Koszwał. Sala przedszkolna ozdobiona kolorowymi balonami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek, postaci z ulubionych bajek pojawił się także policjant oraz lis. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami prowadzonymi przez P. Sienkiewicza z Teatru ,,Qfer”. Wiele radości sprawiła dzieciom wspólna zabawa oraz słodki poczęstunek. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Więcej…
 
Karnawał SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 14 Luty 2017 20:22

Jak to bywa w karnawale na zajęciach plastycznych wykonaliśmy maski. Czasem trudno było znaleźć dobry pomysł, ale zadanie wykonali wszyscy. A teraz drodzy Rodzice, możecie nas rozpoznać!

 

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 05 Luty 2017 21:57

Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości przedszkolnych. W tym roku odbył się on nieco później, ponieważ wypoczywaliśmy podczas ferii. Zaproszeni goście zebrali się w sali konferencyjnej w ŻOKiS, by obejrzeć przedstawienie przygotowane specjalnie na ich święto. Przed rozpoczęciem występu, dzieci zaśpiewały „100 lat” z towarzyszeniem gitary elektrycznej, na której zagrał pan Daniel Ejnik. Następnie dzielnie i bez tremy odegrały swoje role, za które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Potem wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Uściskom i buziakom nie było końca. Później wszyscy usiedli przy stole, by miło spędzić czas przy kawce i ciastku.

Więcej…
 
Fotorelacja z zajęć SOP Trutnowy
Niedziela, 05 Luty 2017 21:55
Więcej…
 
Wyprawa do kina SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 05 Luty 2017 21:54

W czasie ferii nasza grupa wraz z przedszkolakami z Trutnowa i Koszwał wybrały się do kina na film pt. „Sing”. Była to komedia muzyczna, opowiadająca o świecie zamieszkanym przez zwierzęta.  Jednym z bohaterów był koala Buster Moon, który popadł w tarapaty i chciał uratować swój teatr. W tym celu zorganizował wielki konkurs, który miał pomóc odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Wspaniała animacja i taneczna muzyka rozbawiły dzieci tak, że nie mogły powstrzymać się i żywo reagowały na akcję. Były spontaniczne oklaski, a nawet tańce. W znakomitych humorach wszyscy powrócili do domów.

Więcej…
 
My się zimy nie boimy SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 05 Luty 2017 21:52

Czy zima jest zła? Nasze przedszkolaki udowadniają, że o tej porze roku, mimo niskich temperatur, można też doskonale się bawić. Styczeń stworzył nam idealne warunki do różnorodnych zabaw w plenerze jak i w sali przedszkolnej. Dzieci były na spacerze, podczas którego obserwowały i podziwiały zimową aurę. Odwiedziliśmy również stojącą przy kościele szopkę. Innym razem urządziliśmy zawody z saneczkami. Krótka rozgrzewka na świeżym i mroźnym powietrzu pozwoliła nam lepiej pokonywać poszczególne konkurencje: jak bieg slalomem czy  ciągnięcie sanek omijając przeszkody. Natomiast podczas zajęć w sali dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy o dokarmianiu zwierząt i pracy plastycznej. Nasze obserwacje przyrody w artystyczny sposób przenieśliśmy na papier. Powstały piękne prace malarskie, które powiesiliśmy na wystawie. Może i zimą jest biało i zimno, ale w naszym przedszkolu ta pora roku jest ciepła i kolorowa.

Więcej…
 
Styczeń w SOP Długie Pole
Sobota, 21 Styczeń 2017 22:27

Styczeń przyniósł ze sobą dużo śniegu. Była to świetna okazja do poznania ptaków oraz przygotowania ptasiej stołówki, którą dzieci wykonały z materiałów codziennego użytku. Mogliśmy ulepić bałwana oraz pobawić się śnieżkami. Na zajęciach przypomnieliśmy także inne pory roku, które niosą ze sobą najróżniejsze skarby. Mieliśmy okazję nauczyć się także nowych tańców.

Więcej…
 
Grudzień w SOP Długie Pole
Sobota, 21 Styczeń 2017 22:25

 Grudzień był miesiącem w naszej grupie, który obfitował w liczne atrakcje. Wzięliśmy udział w gminnym konkursie organizowanym przez ŻOKiS ,,Kartka Bożonarodzeniowa’’. Dzieci bardzo chętnie tworzyły świąteczne obrazki przyklejając, kolorując i ozdabiając je różnymi motywami. Za swoją pracę 2 dziewczynki otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 
Świąteczny czas SOP Trutnowy
Sobota, 21 Styczeń 2017 21:24

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Od kilku dni dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.

Więcej…
 
Fabryka prezentów SOP Trutnowy
Sobota, 21 Styczeń 2017 21:23

13 grudnia jedna z sal w naszym przedszkolu przeobraziła się w fabrykę prezentów Mikołaja.

 Każda mama przygotowała dla swojej pociechy wspaniałą koszulkę. Pomysłowość i talent zaskoczył wszystkich a koszulki, które powstały były przepiękne.

Więcej…
 
Świąteczne przygotowania SOP Trutnowy
Sobota, 21 Styczeń 2017 21:22

W pierwszym tygodniu grudnia dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki  wygniatały i wałkowały wcześniej przygotowane ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Więcej…
 
Mikołajki SOP Trutnowy
Sobota, 21 Styczeń 2017 21:20

W dniu 1 grudnia wyjechaliśmy gościnnie do Okienka w Koszwałach na spektakl w wykonaniu teatru Katarynka "Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja"- Musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Gościem „specjalnym” tego dnia był Święty Mikołaj, który wręczonymi prezentami sprawił maluchom mnóstwo radości

Bardzo dziękujemy za wspaniałą gościnę.

Więcej…
 
Andrzejki SOP Trutnowy
Sobota, 21 Styczeń 2017 21:19

Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się jego najskrytsze marzenia. 30 listopada w przedszkolu zorganizowaliśmy dzień wypełniony wróżbami i zabawami andrzejkowymi. Była to okazja do wspaniałej zabawy i wielu niezapomnianych emocji.

Więcej…
 
Noworoczne życzenia
Sobota, 31 Grudzień 2016 15:15
 
Spotkanie wigilijne SOP Cedry Wielkie
Sobota, 31 Grudzień 2016 15:06

W ostatnim dniu zajęć, przed świętami w przedszkolu spotkali się rodzice i dzieci, by wspólnie przygotować się na czas Bożego Narodzenia. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od przedstawienia.  Opowiadało ono o diabełku, który chciał iść za aniołkami do szopki, gdzie narodził się Jezus. Następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Rodzice wraz z dziećmi wykonały piękne stroiki, które z pewnością ozdobią domy przedszkolaków. Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek. Przy wspólnym stole trwały rozmowy o świątecznych przygotowaniach. Życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt wszyscy rozeszli się do domów.

Więcej…
 
Świąteczne zwyczaje SOP Długie Pole
Sobota, 31 Grudzień 2016 15:05

Przygotowania świąteczne w naszym okienku trwały cały grudzień. W mikołajki na przedszkolnym parapecie dzieci zauważyły kolorowe zawiniątko . Wszyscy zgodnie stwierdzili , że jest to wiadomość od ukochanego Mikołaja. Oczywiście że tak , Mikołaj przekazał dzieciom pozdrowienia oraz instrukcje dla przedszkolaków – małych odkrywców. Dzieci miały odnaleźć ukryte w okolicy przedszkola słodkości . Dla przedszkolaków było to proste zadanie , już po chwili mikołajkowe upominki zostały ,,odkryte’’. Okrzyki radości na pewno dotarły nawet do Mikołaja….

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem SOP Długie Pole
Sobota, 31 Grudzień 2016 15:03

Razem z grupą z Trutnów uczestniczyliśmy  we wspólnym wyjeździe do przedszkola w Koszwałach . Po miłym powitaniu, dzieci wysłuchały listu od wyczekiwanego Mikołaja, by następnie spełnić jego prośbę – przykleić pod nazwą swojego przedszkola karteczkę z marzeniem świątecznym na mikołajowej skarpecie . Obejrzeliśmy razem ciekawe i zabawne przedstawienie o bałwanku . Przedszkolaki śpiewały , tańczyły  razem z postaciami. Zrozumiały, iż najważniejsze jest dobre serce i radość . Miłym zakończeniem dnia była wizyta Mikołaja. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki , a największą atrakcją było osobiste odebranie prezentu. Wszystkie przedszkolaczki wykazały odwagę i samodzielnie przywitały Mikołaja . Dzień był bardzo udany, po pamiątkowym zdjęciu Mikołaj obiecał , że odwiedzi nas jeszcze …

Więcej…
 
Teatrzyk w SOP Cedry Wielkie
Sobota, 31 Grudzień 2016 14:56

W pochmurny dzień odwiedził nas teatr Qufer z przedstawieniem ,,Król ból". Królewicz bardzo bał się stomatologa i długo cierpiał z bolącym zębem. Na pomoc wyruszył mu król Ból. Całą historię opowiedział nam Pan Sienkiewicz, który z zaczarowanego kuferka wyjmował różne kukiełki, by następnie tchnąć w nie życie. Super aktorska gra i znakomity warsztat przekonały nas o tym, że warto odwiedzać stomatologa.

Więcej…
 
Wizyta św. Mikołaja SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 18 Grudzień 2016 17:38

Szóstego grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m. in. poprzez obdarowywanie ludzi prezentami, w szczególności dzieci. Uczyliśmy się piosenki o tym, że ,,wszystkie dzieci Mikołaja kochają i wszystkie dzieci na niego czekają". Po wkroczeniu na salę Mikołaj został powitany radośnie piosenką. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami.Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków i listu multimedialnego. Po pożegnaniu gościa przystąpiły do ich rozpakowywania, a potem do oglądania . 

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

Więcej…
 
Przygotowania do świąt SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 18 Grudzień 2016 17:07

Grudzień to miesiąc, w którym przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca salę ozdobiły mikołaje wykonane z papierowych talerzyków.Następnie przy dźwiękach kolęd ubraliśmy choinkę. To także czas, w  którym uczymy się ról do jasełek i tworzymy liczne ozdoby choinkowe. Nauczyliśmy się już robić łańcuchy, kolorowe gwiazdki.To także czas odwiedzin - w ostatni piątek zawitała do nas grupa dziewczynek z klasy IIIa i IV Szkoły Podstawowej z Wocław, które pięknie zaśpiewały nam kolędy, a następnie przedstawiły utwór H.Sienkiewicza ,,Wróżki". Wiemy już, że aby być szczęśliwym trzeba być dobrym.

 Za występy bardzo im dziękujemy.

Więcej…
 
Jesienią w SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 18 Grudzień 2016 17:01

Jesień za oknem rozsiewa różne kolory. Również w naszym przedszkolu powstają kolorowe prace. Z wielkim zaangażowaniem wykonaliśmy jesienne drzewa przybrane w kolorowe listki, by wkrótce czas poświęcić kolorowym papugom. Poszukując kolorów zawędrowaliśmy do krawcowej, która pokazała nam wiele barwnych tkanin czy suwaków. Jakież było nasze zdziwienie, że na maszynie również można kolorowo wykonać ściegi.

Więcej…
 
Budujemy domy SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 18 Grudzień 2016 16:57

Jeden cykl zajęć poświęciliśmy domom. Poznaliśmy domy na wsi, w  mieście, domy dla ludzi oraz domki dla zwierząt. Zajęcia były bardzo ciekawe. Wiemy już, do czego służy winda osobowa, co to jest gawra, dziupla. Niektórzy z nas pragną zostać budowlańcami, a na razie okazuje się, że dziewczynki mają więcej cierpliwości przy wznoszeniu domów z klocków.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 18 Grudzień 2016 16:51

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Jest dla dzieci kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Właśnie w tym dniu przedszkolaki na zajęcia przyniosły swoje ulubione pluszaki. Wszystkie zabawy poświęcone były misiom. Śpiewaliśmy piosenki „Jadą, jadą misie” i „Conieco, conieco”, zatańczyliśmy taniec niedźwiedzia oraz rysowaliśmy portrety naszych misiów.

Więcej…
 
Jesienne zajęcia SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 23 Październik 2016 19:55

Pani Jesień ukryła się w pożółkłych liściach, kasztanach i żołędziach leżących na trawie, w dojrzałych czerwonych koralach jarzębiny i w pachnących grzybach. Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu postanowił wykorzystać te dary jesieni i zorganizował zajęcia rękodzielnicze dla dzieci, w których wzięła udział grupa naszych przedszkolaków. W ramach zajęć zaplanowano robienie ludzików oraz stworków z kasztanów i żołędzi. Oczywiście nie tylko, ponieważ na stole znajdowało się mnóstwo innych bogactw jesieni, a były to liście, szyszki, jarzębina, głóg, patyczki i „noski klonowe”.

 

Więcej…
 
Godzinka z grą planszową SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 23 Październik 2016 19:53

Gra planszowa to doskonała forma uczenia się przez zabawę. Ponad to jest nie do zastąpienia jeśli chodzi o  funkcje społeczne takie jak integracja grupy czy podtrzymywanie więzi rodzinnych. Gra planszowa intensyfikuje kontakt interpersonalny, sprzyja socjalizacji dzieci, a jednocześnie rozwija wyobraźnię.  W warunkach dominacji kultury audiowizualnej, gra planszowa ma do spełnienia doniosłą rolę: podobnie jak lektura książki – ćwiczy pamięć, rozwija myślenie krytyczne i dyskursywne, a przede wszystkim zachowuje walor edukacyjny.

Więcej…
 
Bomby witaminowe SOP Cedry Wielkie
Środa, 19 Październik 2016 21:01

Jesień niesie nam dużo skarbów. W ostatnich dniach nasza uwaga została skupiona na owocach i warzywach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne. Największą atrakcją było krojenie i obieranie jabłek na ,,magicznej” maszynie. Udało się wszystkim wykonać zadanie. Zadania matematyczne przedszkolaki obliczały na cebulach. Wszystkim spodobała się piosenka ,,Warzywny wóz”. Teraz, każdy przedszkolak wie, że warzywa i owoce to witaminowe bomby.

Więcej…
 
Owoce i warzywa źródłem witamin SOP Trutnowy
Środa, 19 Październik 2016 20:59

„Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!”

Podczas zajęć dzieciaki poznawały owoce za pomocą wzroku, dotyku, smaku i zapachu. Wiele radości dostarczyło im samodzielne przygotowanie degustacji przyniesionych owoców.

Więcej…
 
Jesień w SOP Długie Pole
Środa, 19 Październik 2016 20:58

 Powitaliśmy jesienną porę. W sadach i ogrodach .Dzieci poznawały Dary Jesieni – owocowe drzewa pełne jabłuszek , gruszek i śliwek. Wykonywały prace plastyczne różnymi technikami , tańczyły i śpiewały do prostych treści  utworów muzycznych doskonaląc wiedzę.

 

Więcej…
 
Bezpieczna droga SOP Cedry Wielkie
Środa, 19 Październik 2016 20:56

W drugim tygodniu naszej pracy w przedszkolu omawialiśmy tematykę związaną z ruchem drogowym i poruszaniu się jako pieszy. Utrwalanie przepisów ruchu drogowego odbywało się w praktyce. Po zapoznaniu znaków drogowych dzieci wyruszyły do Miasteczka Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich. Na miejscu każdy otrzymał kartę ze znakami ostrzegawczymi, nakazu i zakazu. Zadaniem przedszkolaków było odszukać je na terenie miasteczka.

Więcej…
 
Wrzesień w SOP Trutnowy
Środa, 19 Październik 2016 20:52

 Dzieci w pierwszym miesiącu pobytu w przedszkolu bardzo szybko się zaklimatyzowały. Poznały nowych kolegów i koleżanki. Przedszkole stało się dla nich miejscem świetnej zabawy, do którego bardzo chętnie uczęszczają. W naszym przedszkolu każdego dnia robimy wiele ciekawych rzeczy i zawsze jest czas na radosną zabawę. Potwierdzeniem tego są uśmiechy na twarzy dzieci.

Więcej…
 
Wrzesień w SOP Długie Pole
Środa, 19 Październik 2016 20:51

 Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach i grach. Uczą się wzajemnej współpracy. Poznały kąciki zabaw, korzystają z gier i  zabawek spędzając miło czas. Starsi uczniowie chętnie pomagają młodszym kolegom ,którzy poznają zasady przedszkolne .Podpisały ,,Kodeks Przedszkolaka’’ – umieszczony na stałym miejscu (ułatwia wdrażanie poznanych reguł). Przedszkolaki poznają wiedzę poprzez taniec, śpiew, obserwując przyrodę w ogrodzie przedszkolnym , uczą się bezpiecznie spędzać czas poza salą.

 

Więcej…
 
Grupa ,,Maluszki" SOP Cedry Wielkie
Środa, 19 Październik 2016 20:49

Od początku bieżącego roku w SOP Cedry Wielkie została utworzona druga grupa ,,Maluszki” dla dzieci 3-4 letnich. Pierwsze zajęcia odbyły się w obecności rodziców, były wspólne zabawy, prace plastyczne. Dzieci szybko się zaklimatyzowały i czekały z utęsknieniem na kolejne zajęcia.

Więcej…
 
ZEBRANIE INFORMACYJNE RODZICÓW
Środa, 24 Sierpień 2016 19:44

Serdecznie zapraszamy RODZICÓW na zebranie ,,Organizacja roku 2016/2017 w przedszkolu".

 SOP Trutnowy - dn.1 września 2016 r. godz.16.30

SOP Długie Pole -  dn. 2 września 2016 r. godz.17.00

SOP Cedry Wielkie - dn. 2 września 2016 r. godz.16.30

Zajęcia dla dzieci rozpoczynają się 12 września 2016 r.

 

 

 
ŻYCZENIA WAKACYJNE
Piątek, 01 Lipiec 2016 20:35
 
Zakończenie roku SOP Długie Pole
Piątek, 01 Lipiec 2016 20:32

 Zakończenie roku przedszkolnego przebiegło w rodzinnej atmosferze. Rodzice zaangażowali się w organizację tego ważnego dnia, przeżywali występ pt ,,Zaczarowane przedszkole” własnych pociech podczas. W uroczystość włączyła się także P. Natalia prowadząca zajęcia j. angielskiego w naszych okienkach. Przedszkolaczki w przebraniach tańcem i śpiewem przedstawiły poznane utwory zarówno po polsku i angielsku- dla rodziców oraz P. Dyrektor , która z dumą wręczała małym uczniom dyplomy i życzyła udanych wakacji. Emocji pozytywnych i wzruszenia nie brakowało, tym bardziej, iż dwoje uczniów opuściło progi naszego okienka. Cała uroczystość pozwoliła na miłe i radosne spędzenie ostatnich chwil w ,,rodzinnym ,, gronie ,goście z zadowoleniem spędzali czas przy wspólnym stole oraz na placu przedszkolnym. Życzę wszystkim przedszkolakom, rodzicom oraz pracownikom udanych i bezpiecznych wakacji :) Diana Młynarczyk

 

Więcej…
 
Zakończenie roku SOP Cedry Wielkie
Piątek, 01 Lipiec 2016 20:02

Uroczystość zakończenia kolejnego roku naszej wspólnej przygody w przedszkolu, odbyła się 27 czerwca. Wszystkie dzieci dzielnie uczęszczały do przedszkola, stały się bardziej samodzielne i wiele się nauczyły. Zasłużyły więc na Dyplomy SUPER PRZEDSZKOLAKA i prezenty. Nie zapomnieliśmy też o rodzicach, przecież dzięki nim panował w sali porządek, a nauczycielki mogły liczyć zawsze na ich wsparcie w czasie prowadzenia zajęć, a także podczas organizowania spotkań. Zatem również oni otrzymali podziękowania oraz „100 lat”, zaśpiewane przez przedszkolaków.

 Podziękowania należą się też Żuławskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich za wspaniałą współpracę, za uśmiech i dobre słowo.

Niestety z niektórymi dziećmi przyszło się nam rozstać. Chłopakom Olgierdowi, Bartkowi i Gracjanowi życzymy zawarcia nowych przyjaźni i wspominania nas jak najlepiej. Powodzenia!

Mamy nadzieję, że pozostali zdrowi i cali wrócą do nas we wrześniu.

Do zobaczenia!

Życzymy słońca, radości i ciekawych letnich przygód.

                                       Beata Kwiecień i Dorota Gawrońska

Więcej…
 
Ostatnie chwile razem SOP Cedry Wielkie
Piątek, 01 Lipiec 2016 20:01

Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i zabawy po trudach całorocznej nauki. W ostatnie dni w przedszkolu dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy o bezpiecznym ich spędzeniu czy to nad jeziorem, morzem czy w górach. Wspólnie snuliśmy plany naszych wyjazdów. Poznaliśmy też zwyczaje związane z Nocą Świętojańską, kiedy to dzień jest najdłuższy w roku. Z tej okazji wykonaliśmy kolorowe wianki. Obchodziliśmy również urodziny Bartosza, który poczęstował wszystkich pysznymi lizakami i cukierkami. Właśnie tak wyglądały ostatnie chwile przed wakacyjną przerwą.

Więcej…
 
Zielona lekcja - sowa Fiona i inni
Piątek, 01 Lipiec 2016 19:53

Tuż przed wakacjami w przedszkolu same atrakcje. Tym razem odbyła się „zielona lekcja” z ptakami drapieżnymi. Poznawaliśmy tajniki przyrody dzięki sowom, sokołom i jastrzębiom.

Mieliśmy  szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik zajęć mógł doświadczyć różnorodności tych zwierząt i poznać najdrobniejsze szczegóły, dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Na zakończenie zajęć sowa Fiona zapozowała ze wszystkim uczestnikami spotkania do pamiątkowego zdjęcia.

Więcej…
 
Wizyta pani dietetyk SOP Cedry Wielkie i SOP Trutnowy
Piątek, 01 Lipiec 2016 19:47

Czy przedszkolaki znają zasady prawidłowego odżywiania się? Oczywiście, że tak. Jednak trudno je stosować. Kanapka z nutellą smakuje przecież przepysznie.

 

Więcej…
 
Fotorelacja z wizyty Policjantów
Piątek, 01 Lipiec 2016 19:41

 

Więcej…
 
Policjanci w SOP Cedry Wielkie
Piątek, 01 Lipiec 2016 19:37

9 czerwca odwiedzili nas Policjanci młodszy aspirant Ł.Kozłowski oraz starszy aspirant M.Loranty z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Na placu mogliśmy obejrzeć wyposażenie wozu policyjnego, włączyć syrenę czy przymierzyć strój. Nie łatwo było utrzymać kask czy osłonę. Dalsza część zajęć odbyła się w sali. Tutaj mogliśmy złożyć swoje odciski  palców oraz podczas prezentacji wykazać się znajomością podstawowych przepisów  ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Zajęcia bardzo się nam podobały. Bardzo dziękujemy Policjantom i zapraszamy ponownie.

Więcej…
 
Czerwiec SOP Długie Pole
Piątek, 01 Lipiec 2016 18:48

Podczas czerwcowych zajęć wybraliśmy się w wakacyjną podróż. Dzieci poznawały miejsca często odwiedzane podczas wakacji poprzez pracę z obrazkiem ,,Wakacyjna podróż'' przedstawiającym różne miejsca, dopasowywały elementy przyrody możliwe do zobaczenia w danym zakątku przyrody. Także w trakcie zajęć muzycznych związanych z tematem odnajdywały zakątki i elementy przyrody: łąka, las, góry, rzeka, morze.

Więcej…
 
Muzeum Morskie - fotprelacja
Niedziela, 12 Czerwiec 2016 20:37

 

Więcej…
 
Wycieczka do Muzeum Morskiego w Gdańsku SOP Cedry Wielkie i SOP Trutnowy
Niedziela, 12 Czerwiec 2016 20:34

 Przedszkolaki z Cedrów Wielkich i Trutnowa wybrały się na ciekawą wycieczkę do Muzeum Morskiego w Gdańsku. Wyprawa rozpoczęła się od przeprawy promem, potem dzieci zwiedzały wielki statek towarowy SOŁDEK. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż na poszczególne poziomy prowadziły wąskie korytarze i strome schody. Jedak wszyscy byli bardzo dzielni i sprostali tym przeszkodom. Na statku każdy mógł ochrzcić jednostkę, uderzając gumową butelką o burtę oraz zakręcić sterem.

Więcej…
 
Dzień Dziecka SOP Trutnowy
Niedziela, 12 Czerwiec 2016 20:33

Mimo, iż Dzieci są dla nas najważniejsze przez cały rok, to jednak 1 czerwca różni się od pozostałych. Ten dzień to chyba najbardziej ulubiony dzień naszych milusińskich. Dlatego mamy nadzieję, że do takich dni zaliczy się również dzień spędzony na placu zabaw w Błotniku.

Więcej…
 
Mała Holandia SOP Długie Pole
Niedziela, 12 Czerwiec 2016 20:31

4 czerwca wyjechaliśmy do parku rozrywki ,,Mała Holandia” koło Elbląga. Wszyscy bawili się wspaniale. Zwiedziliśmy krzywy domek, zakątek morskich potworów oraz małe zoo. Radości nie było końca podczas zabawy w labiryncie z kulkami czy zabawy na dmuchanym placu zabaw. Dorośli zjeżdżali razem z dziećmi. Dzieci  były zachwycone, a dorośli przypomnieli sobie jak cudownie być dzieckiem.

Więcej…
 
Rekrutacja
Środa, 08 Czerwiec 2016 19:48

ZAPRASZAMY RODZICÓW do siedzib SOP,

zostały już wywieszone listy dzieci przyjętych na rok szkolny 2016/2017.

 
Dzień Dziecka SOP Cedry Wielkie
Środa, 08 Czerwiec 2016 19:21

4 czerwca 2016 r. na terenie Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbył się Dzień Dziecka, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. W ramach wydarzenia przygotowano mnóstwo konkursów, animacji i zabaw przy udziale żywych maskotek i profesjonalnych animatorów.

Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty SOP Cedry Wielkie
Środa, 08 Czerwiec 2016 19:01

1 czerwca – duszny, upalny dzień - pełen wrażeń, ponieważ przedszkolaki przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaproszeni goście na chwilę przenieśli się na gorący kontynent i poznali dzieciaki – zwierzaki oraz obejrzeli afrykańskie tańce. Tropikalna pogoda nie sprzyjała występom, mimo to mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Potem nastąpiło wręczenie prezentów. Buziakom i uściskom nie było końca.

Więcej…
 
Przedszkolaki poznają świat polarny SOP Cedry Wielkie
Środa, 08 Czerwiec 2016 18:52

Dnia 3-go czerwca 2016r. na dworze temperatura osiągała około 25°C, a my w trakcie zajęć mieliśmy okazję znacznie się ochłodzić.

Mama Olgierda Kamrowskiego, Pani Katarzyna Cichała-Kamrowska, uczestniczka XXXIII WYPRAWY POLARNEJ PAN NA SPITSBERGEN zabrała przedszkolaki w daleką podróż na północ…

 

Więcej…
 
Maj w SOP Długie Pole
Sobota, 04 Czerwiec 2016 21:20

Miesiąc maj obfitował w ciekawe wydarzenia. Zajęcia wiosenne pozwoliły na poznanie pracy ogrodnika, roślin wysiewanych i sadzonych wiosną w ogrodzie. Dzieci samodzielnie ozdabiały nasz kącik wiosenny papierowymi ozdobami, posadzonymi cebulkami. Uczestniczyły w zorganizowanej wycieczce do Cedrów Wielkich. Dzięki współpracy z Dyrektorem Gminnej Biblioteki – D. Nawrocką oraz  Dyrektorem ŻOKiS – Ł.Żarna dzieci mogły jeździć rowerkami na Miasteczku Ruchu Drogowego a młodsze w tym czasie bawiły się na placu zabaw. Następnie poznały pracę bibliotekarza, oglądały książeczki, wysłuchały pogadanki prowadzonej przez o książkach i ich przeznaczeniu.

Więcej…
 
Polska biega i przedszkolaki też! SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 23 Maj 2016 16:02

POLSKA BIEGA to akcja wymyślona przez dziennikarzy Gazety Wyborczej, żeby zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Bieganie. To u nas rodzinne”. 18 maja 2016 roku w Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich odbył się bieg zorganizowany przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu. Przedszkolaki wraz z rodzicami z ogromnym zapałem przyłączyli się do akcji. Dzieci przed startem zostały zapoznane z trasą i uczestniczyły w rozgrzewce prowadzonej przez mamę Lenki. Następnie odbył się bieg, a mamy ustawione przy trasie głośno dopingowały małych sportowców. Każdy uczestnik zabawy dotarł do mety i otrzymał pamiątkowy medal. Oczywiście rodzice, a nawet dwie babcie dały przykład, że każdy może biegać i w kategorii OPEN przedszkole wystawiło swoją reprezentację. Jesteśmy dumni, ponieważ tata Helenki zdobył I miejsce, a mama Natana III. Gratulujemy!

 

Więcej…
 
Znamy wszystkie pojazdy SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 23 Maj 2016 15:58

Rower, samochód, pociąg, statek czy samolot to pojazdy. Dzięki nim ludzie mogą się przemieszczać i podróżować. Warto więc poznać zasady bezpiecznego poruszania się nimi. Właśnie tym zajęły się przedszkolaki podczas zajęć. Wyjście do Miasteczka Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich sprawiło dzieciom wiele radości, ponieważ mogły sprawdzić swoje umiejętności kierując autojeździkami.  Przedtem jednak zapoznały się z podstawowymi znakami, które musi znać  rowerzysta. Potem każdy ruszył w trasę.

Więcej…
 
Bocian SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 16 Maj 2016 19:28

Przyleciał do gniazda bocian biały,              

dzieci od razu go pokochały.

 Miał gniazdo na starej stodole,

a na obiadek leciał na pole.

Przedszkolaki w czasie zajęć poznały budowę bociana, jego zwyczaje. Nauczyły się śpiewać piosenki o małej żabce. Podsumowaniem dnia było wykonanie pracy plastycznej ,,Bociany na wiosennej lace. Tematyka wiosenna jest bardzo lubiana przez dzieci, budzi wiele emocji.

Więcej…
 
Zwierzęta wokół nas SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 16 Maj 2016 19:26

Na początku kwietnia zajęcia związane były z domowymi ulubieńcami. Psy, koty to najbardziej popularne zwierzątka domowe i dzieci chętnie dzieliły się informacjami oraz swoimi doświadczeniami na ich temat. Jednak szczególną uwagę poświęciliśmy rybkom akwariowym. Oglądaliśmy albumy oraz książki związane z zakładaniem akwarium. Potem zrobiliśmy nasze własne akwarium, w którym zamieszkały kolorowe rybki, wykonane przez nas własnoręcznie.

Więcej…
 
Zdrowe odżywianie SOP Trutnowy
Poniedziałek, 25 Kwiecień 2016 15:55

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” to tygodniowy cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, który zakończyliśmy przygotowaniem przepysznych wiosennych kanapek. Zajęcia rozpoczęliśmy od zgromadzenia wszystkich produktów, które przynieśliśmy. Następnie, umyliśmy rączki i wdzialiśmy niebieskie fartuszki. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi kucharze. Potem przystąpiliśmy do robienia kanapek. Każdy mógł zrobić kanapkę z dowolnym warzywem czy wędliną. Nie zabrakło też  nabiału. Gdy już skończyliśmy, usiedliśmy do stołu, by je zjeść. Kanapki nie tylko pięknie wyglądały, ale też były przepyszne. Cieszyliśmy się, że sami mogliśmy je zrobić.

Więcej…
 
Wielkanoc w SOP Trutnowy
Poniedziałek, 25 Kwiecień 2016 15:54

Zajączek Wielkanocny

Do przedszkola drzwi zapukał,

Z koszyczkiem pełnym jajek

Wesołych dzieci szukał.

Więcej…
 
Nasi przyjaciele SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 29 Marzec 2016 19:41

Rozpoczęliśmy cykl zajęć o domowych zwierzątkach. Dziś odwiedził nas najwierniejszy przyjaciel człowieka- pies. Poznaliśmy buldoga oraz ratlerka. To ważna lekcja bezpiecznego kontaktu z psem. Dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach nie należy dochodzić do psa, jak bezpiecznie się z nim bawić. Poznały też role, jakie odgrywa w policji, górskim pogotowiu ratunkowym… Teraz już wiedzą jak pielęgnować psa.

Więcej…
 
Wielkanocne spotkanie SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 29 Marzec 2016 18:57

Tradycyjne tuż przed Wielkanocą spotkaliśmy się z rodzicami, by przygotować świąteczne ozdoby. Na stolikach zrobiło się kolorowo od różnorodnych dekoracji i każda mama z wielkim zapałem zabrała się do pracy. Dzieci oczywiście dzielnie pomagały. Same również wykonały kurki z kuchennych rękawic. Dzięki twórczym pomysłom każda zrobiona ozdoba była inna - wyjątkowa. Przepiękne,wykonane własnoręcznie prace, z pewnością ozdobią świąteczne stoły.

Więcej…
 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Niedziela, 27 Marzec 2016 15:03

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składam wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Nauczycielom, Rodzicom, Dzieciom, Przyjaciołom

                  - dyrektor NZ SOP

 

 

 
Niespodzianki od zajączka SOP Długie Pole
Niedziela, 27 Marzec 2016 15:01

Po odczytaniu listu zajączkowego zostawionego w przedszkolu wykonaliśmy zadanie w nim opisane-lepiliśmy plastelinowe zające, po czym ruszyliśmy na poszukiwania drobiazgów schowanych na placu. Pogoda dopisała. Dzieciaczki sprytnie odnajdywały smakołyki, radości nie było końca. Po odnalezieniu upominków zasłużony odpoczynek, po czym Wielkanocny występ dla gości.

Więcej…
 
Powitanie wiosny SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 27 Marzec 2016 15:00

W pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca przedszkolaki przygotowały marzannę. Jest to symbol zimy. Zgodnie z ludową tradycją należy wrzucić do rzeki, aby odpłynęła do morza i zrobiła miejsce następnej porze roku. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy i wykonały piękną kukłę. Następnie, w kolorowym korowodzie, wyruszyliśmy na spacer w okolice naszego przedszkola.

Więcej…
 
Pożegnanie zimy SOP Długie Pole
Niedziela, 27 Marzec 2016 14:57

Marzanno marzanno, zimowa panno dziś cię pożegnamy i wiosnę powitamy-słowami tej piosenki pożegnaliśmy zimę zrobioną przez rodziców marzanną. Dzieci z radością uczestniczyły w spacerze wiosennym, podczas którego oprócz śpiewu dla pani Wiosny szukały jej oznak na łące. Zabawa na świeżym powietrzu dodała wszystkim energii i rumieńców, a taniec z kolorową chustą przywołał uśmiechy i dobre humory.

Więcej…
 
Konkurs Recytatorski SOP Trutnowy
Poniedziałek, 21 Marzec 2016 22:33

17  marca Igor Szerszeń wziął udział w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim, pod hasłem „Ziemia naszym skarbem”, który odbył się w Szkole Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Giemlicach.

Podczas konkursu zaprezentował się w wierszu Teresy Fiutowskiej pt. „Szalona wyliczanka” zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bogatszy w nowe doświadczenie i z fajną nagrodą szczęśliwy wrócił do domu.

IGOR GRATULUJEMY !!!

Więcej…
 
Oznaki wiosny SOP Cedry Wielkie
Poniedziałek, 21 Marzec 2016 22:31

Mimo, że zima tego roku była łagodna, to tęskno nam za cieplejszymi dniami. Przedszkolaki postanowiły trochę przyspieszyć przyjście wiosny, zakładając w sali zielony kącik. Przedtem jednak poznały kolejne etapy siania oraz obserwowały wzrost fasolki w mini szklarni. Następnie posadziły rzeżuchę, którą ustawiły na parapecie. Jedną z roślinek ukryliśmy w ciemnej szafce, by przekonać się, czy urośnie bez dostępu do światła. Codziennie dzieci sprawdzały, co dzieje się z posianymi ziarnkami.

Więcej…
 
Czekamy na wiosnę SOP Długie Pole
Poniedziałek, 21 Marzec 2016 22:30

Wiosna wiosna idzie do nas, słońce złote świeci .Na gałązkach kotki rosną - śmieją się do dzieci. Leci bocian taaam wysoko przynosi nam wiosnę a zajączek z pisankami Święta Wielkanocne.

 

Więcej…
 
Spotkanie integracyjne SOP Długie Pole
Poniedziałek, 21 Marzec 2016 22:10

 10 marca gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę opiekunów, dzieci ze Słonecznika Żuławskiego z Giemlic. Wspólnie wysłuchaliśmy listu od zajączka zostawionego w naszym przedszkolu dla maluszków i miłych gości, zgodnie ze wskazówkami z listu wykonaliśmy razem dla zajączka wiosenną łąkę oraz zdrową sałatkę.

Więcej…
 
Zielony kącik SOP Długie Pole
Środa, 09 Marzec 2016 21:31

Mały:mi kroczkami zbliża się do nas wiosna....w przedszkolu również ją widać- założyliśmy zielony kącik, dzieci posiały ziarenka fasolek, ozdobiły plastycznie i materiałami przyrodniczymi nasz kącik. Przygotowaliśmy także upominek świąteczny dla zaproszonych do nas gości na przedświąteczne zajęcia - dzieci i opiekunów  z Żuławskiego Słonecznika'' ORW. Utrwalaliśmy praktycznie i podczas zajęć ruchowych muzycznych, poprzez obserwacje przyrody wiedzę o roślinkach, zwierzętach. Z utęsknieniem oczekujemy WIOSNY.

Więcej…
 
Fotorelacja -bal SOP Trutnowy
Środa, 09 Marzec 2016 21:26

Zapraszamy do fotorelacji cd.

Więcej…
 
Bal karnawałowy SOP Trutnowy
Środa, 09 Marzec 2016 21:24

Dnia 22 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci były pięknie kolorowo przebrane, niektóre stroje były nawet własnoręcznie robione z pomocą i inwencja twórcza rodziców. W tym  dniu na naszej sali można było spotkać tygryska, konika Pony, strażaka, rycerza, wróżkę, Indianki, kotka, Spider-Mana, supermena i Zorro. Było gwarnie, głośno i wesoło. Dzieci tańczyły do rożnych piosenek, które przeplatały się z konkursami, aby można było chwile odsapnąć po wyczerpującej zabawie.

Więcej…
 
Wycieczka SOP Długie Pole
Sobota, 05 Marzec 2016 21:15

4 marca 2016 r. nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Ceder Wielkich. Celem wyjazdu było utrwalenie wiedzy o zawodach, ważnych instytucjach znajdujących się w najbliższej okolicy. Dzieci mogły nabrać pewności siebie podczas odwiedzania poszczególnych miejsc. Odwiedziliśmy Komisariat Policji. Dzieci mogły porozmawiać z policjantem, obejrzeć i usiąść w radiowozie, bliżej poznać trudną pracę policjantów.

Więcej…
 
O zdrowiu SOP Długie Pole
Sobota, 05 Marzec 2016 21:03

 Dzisiejsze zajęcia pozwoliły dzieciom na poznanie zasad zdrowego trybu życia, dbania o zdrowie w sposób praktyczny. Przedszkolaki mogły utrwalić profilaktyczne zasady dbania o higienę, wartości odżywcze zdrowych pokarmów, poznać inne sposoby dbania o zdrowie.Zajęcia prowadzone przy aktywnym udziale Pani pielęgniarki, która jest mamą jednego z uczniów, pomogly dzieciom także dowiedzieć się o pracy służby zdrowia.

Więcej…
 
Luty SOP Długie Pole
Piątek, 26 Luty 2016 21:25

W miesiącu lutym dzieci poznawały zwyczaje ptaków, wiedzę o zawodach, utrwalały piosenki i wierszyki o tematyce zimowej. Wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, proste ćwiczenia w kartach pracy w grupie i indywidualnie. Ćwiczyły pracę artykulatorów, prawidłowy oddech, słuch poprzez zajęcia logorytmiczne. Praktycznie dowiedziały się o znanych zawodach, i charakterystycznych sprzętach np. kucharz, fryzjer, pielęgniarka. Mogły w toku zajęć poprzez doświadczanie, obserwacje i praktyczne działanie doskonalić umiejętności. Poznawały proste układy taneczne , rozwijały sprawność ruchową podczas tańca, gimnastyki. Rodzice chętnie angażowali się i pomagali w organizację zajęć.

Więcej…
 
Zabawa w sklep SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 23 Luty 2016 19:39

W życiu trzeba nauczyć się wiele, nasze przedszkolaki uczyły się robienia zakupów. Praca nie była łatwa, należało pogrupować produkty, by potem kupić odpowiednią ilość. Dzieci przeliczały pieniążki robiąc zakupy. Każdy chciał być sprzedawcą i klientem. Zabawa budziła wiele emocji.

Więcej…
 
Walentynki SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 16 Luty 2016 19:51

Walentynki, jak wiadomo, to święto zakochanych.  Natomiast  dla przedszkolaków ten dzień, stał się okazją do wspólnej zabawy, pokazania jak dobrze i wesoło jest razem, że warto jest żyć w przyjaźni, w zgodzie oraz że nie można bać się okazywać swoich uczuć. Dlatego też, wszyscy z chęcią zabrali się do wykonania ogromnej walentynki. Powstało piękne serce, z dedykacją dla tych, których kochamy.

Więcej…
 
Bal karnawałowy SOP Cedry Wielkie cd
Wtorek, 16 Luty 2016 19:43

 Fotorelacja z balu cd.

Więcej…
 
Bal karnawałowy SOP Cedry Wielkie
Wtorek, 16 Luty 2016 19:37

4 lutego w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, strażaków, Spider-Mana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka SOP Trutnowy
Poniedziałek, 01 Luty 2016 20:53

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!

Święto Babci i Dziadka już od dawna wpisane jest w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała impreza w naszym przedszkolu odbyła się 22 stycznia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka SOP Cedry Wielkie cd
Niedziela, 31 Styczeń 2016 20:08

Zapraszamy do dalszej części fotorelacji.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka SOP Cedry Wielkie
Niedziela, 31 Styczeń 2016 19:54

„Kochana babciu i dziadku żyjcie nam sto lat, cieszcie się wnukami i kochajcie świat”, w słowach tej piosenki przedszkolaki zawarły życzenia dla wszystkich dziadków, którzy 29 stycznia odwiedzili przedszkole z okazji ich święta. Była to niezwykle wzruszająca uroczystość. Dumni dziadkowie podziwiali  występy swoich milusińskich, a dzieci odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, piosenkarskie i taneczne. Potem każdy z przybyłych gości otrzymał  laurkę oraz słoiczek z cukierkami. Następnie wspólnie z wnuczętami zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Po rozdaniu upominków wszyscy zostali zaproszeni na kawkę i słodki poczęstunek. Był to czas mile spędzony w rodzinnym gronie i na pewno zostanie on na długo w naszej pamięci.

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 5
.