Żywioły SOP Cedry Wielkie

Zajęcia badawcze dają dzieciom możliwość eksperymentowania i są okazją do poznawania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do rozwijania własnej inicjatywy. Podczas zajęć w ramach tematyki  „ Cztery żywioły” doświadczenia były dla przedszkolaków sposobnością do przyglądania się naturze, temu jak człowiek sobie z nią radzi, jak ją ujarzmia i jak natura podporządkowuje sobie człowieka. Powietrze, ogień, woda i wiatr –  bez nich nie ma życia. Dlatego też, każdy dzień w przedszkolu poświęciliśmy poznawaniu jednego z nich.

Tydzień zaczął się od eksperymentowania z wodą. Przelewania jej do różnych pojemników, sprawdzania co się rozpuszcza, a co nie i co tonie. Kolejny dzień przyniósł zabawy z powietrzem, a następnie z ziemią. Przedszkolaki przedstawiły też, w pracy plastycznej, wybuchające wulkany. Czwarty dzień zajęć poświęciliśmy  ogniu. Sprawdzaliśmy jak powstaje popiół, co stanie się gdy zakryjemy świeczkę słoikiem. Wszystkie zgromadzone wiadomości podsumowaliśmy w ostatnim dniu, a na zajęciach muzycznych, bawiliśmy się w odzwierciedlanie odgłosów wody, powietrza, ziemi i ognia.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.