Świąteczne zwyczaje SOP Długie Pole

Przygotowania świąteczne w naszym okienku trwały cały grudzień. W mikołajki na przedszkolnym parapecie dzieci zauważyły kolorowe zawiniątko . Wszyscy zgodnie stwierdzili , że jest to wiadomość od ukochanego Mikołaja. Oczywiście że tak , Mikołaj przekazał dzieciom pozdrowienia oraz instrukcje dla przedszkolaków – małych odkrywców. Dzieci miały odnaleźć ukryte w okolicy przedszkola słodkości . Dla przedszkolaków było to proste zadanie , już po chwili mikołajkowe upominki zostały ,,odkryte’’. Okrzyki radości na pewno dotarły nawet do Mikołaja….

W kolejne dni wykonaliśmy liczne prace plastyczne – ozdoby , stroje , prezenty dla rodziców. Nasza sala błyszczała od brokatu a dzieci z radością śpiewały piosenki świąteczne i kolędy . Razem z rodzicami ubieraliśmy drzewko wykonanymi aniołkami , łańcuchami i kolorowymi ozdobami . Nie mogło zabraknąć gwiazdy betlejemskiej. Na koniec otuliliśmy drzewko kuleczkami z waty , może Mikołaj gdy je zobaczy spełni największe marzenia dzieci i na święta spadnie śnieg.

W ostatni dzień odbyła się nasza Wigilia, którą rozpoczęliśmy powitaniem I występem .W tym roku uczestniczą w nim chętni rodzice , dzięki temu atmosfera świąt była mocniej odczuwalna . W przygotowanych przebraniach dzieci zatańczyły taniec zimowy – śnieżynki , zamieć. Maryja i Józef –rodzice , powitali dzieci a gwiazda zaprosiła do stajenki . Nie zabrakło Mikołaja z reniferem , choineczki ,prezentów dla Jezuska . Dzieci i rodzice ofiarowali w darze taniec śpiew i wykonane samodzielnie zabawki . Także goście otrzymali prezenty – wieńce wykonane przez przedszkolaki , a najmłodsi uczestniczy świąteczne medale jeżyka Julka ze zdobytymi sprawnościami w przedszkolu. Razem śpiewaliśmy kolędy .

Życzymy wszystkim przedszkolakom , wychowawcom , rodzicom zdrowych i rodzinnych świąt .

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.