Dzień Pluszowego Misia SOP Cedry Wielkie

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Jest dla dzieci kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Właśnie w tym dniu przedszkolaki na zajęcia przyniosły swoje ulubione pluszaki. Wszystkie zabawy poświęcone były misiom. Śpiewaliśmy piosenki „Jadą, jadą misie” i „Conieco, conieco”, zatańczyliśmy taniec niedźwiedzia oraz rysowaliśmy portrety naszych misiów.

Natomiast Pani Dorota Nawrocka Dyrektor Gminnej Biblioteki w Cedrach Wielkich zaprosiła nas do siebie i opowiedziała wiele ciekawostek związanych z misiami oraz przeczytała wierszyki o tych zabawkach. Potem poczęstowała nas tym, co misie lubią najbardziej czyli słodkim miodkiem.

Miś Pluszowy jest wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką, ale jest po to, żeby kogoś tulić, żeby mieć coś do targania i kochania, ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Dlatego też, przedszkolaki wykonały medale wdzięczności. Następnie zorganizowaliśmy uroczystość, podczas której przyznaliśmy naszym pluszakom odznaczenia za ich zasługi. Dzień w przedszkolu zakończył się oglądaniem bajki oczywiście o misiach.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.