Bezpieczna droga SOP Cedry Wielkie

W drugim tygodniu naszej pracy w przedszkolu omawialiśmy tematykę związaną z ruchem drogowym i poruszaniu się jako pieszy. Utrwalanie przepisów ruchu drogowego odbywało się w praktyce. Po zapoznaniu znaków drogowych dzieci wyruszyły do Miasteczka Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich. Na miejscu każdy otrzymał kartę ze znakami ostrzegawczymi, nakazu i zakazu. Zadaniem przedszkolaków było odszukać je na terenie miasteczka.

Wszyscy z entuzjazmem podjęli się tego wyzwania. Następnie uczyliśmy się przechodzić przez jezdnię, dowiedzieliśmy się, że słowo zebra ma dwa znaczenia i kto dba o nasze bezpieczeństwo. Nie zabrakło też wesołych zabaw przy piosence o sygnalizatorze. W ten sposób zdobyta wiedza na pewno przyczyni się do  zachowania bezpieczeństwa na drodze.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.