Wizyta pani dietetyk SOP Cedry Wielkie i SOP Trutnowy

Czy przedszkolaki znają zasady prawidłowego odżywiania się? Oczywiście, że tak. Jednak trudno je stosować. Kanapka z nutellą smakuje przecież przepysznie.

 

Niedawno odwiedziła nas pani Weronika, która jest dietetykiem. Właśnie ona przypomniała dzieciom z Trutnowa i Cerów Wielkich jak należy prawidłowo się odżywiać oraz jaki kolor owoców i warzyw na co wpływa. Dowiedzieliśmy się, że np. czerwony kolor działa na prawidłowe funkcjonowanie serca, zielony zawiera dużo błonnika i działa w organizmie jak odkurzacz. Następnie wykonaliśmy kilka prostych doświadczeń z użyciem produktów spożywczych. Teraz już wiemy, dlaczego pieprz ucieka, woda wsiąka do słoika, co wywołuje w kuchni wulkany, jaka mąka się klei i co sprawia, że słomka wbija się w jabłko. Dzięki pani Weronice wiemy już, że pożywienie może posłużyć nie tylko do jedzenia, ale i do eksperymentowania.

 

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.