Czerwiec SOP Długie Pole

Podczas czerwcowych zajęć wybraliśmy się w wakacyjną podróż. Dzieci poznawały miejsca często odwiedzane podczas wakacji poprzez pracę z obrazkiem ,,Wakacyjna podróż'' przedstawiającym różne miejsca, dopasowywały elementy przyrody możliwe do zobaczenia w danym zakątku przyrody. Także w trakcie zajęć muzycznych związanych z tematem odnajdywały zakątki i elementy przyrody: łąka, las, góry, rzeka, morze.

Z materiałów codziennego użytku wykonaliśmy własną plażę na kawałku kartonu, na klej z farbą dzieci naklejały niebieski worek-woda i wykonały plażę z kaszy i ryżu. Po swoim ,,morzu'' pływały własną papierową łódeczką, a w wodzie morskiej nie  zabrakło żyjątek pływających. W ostatnie dni czerwca dzieci robiły samodzielnie zabawki z przedmiotów codziennego użytku. Część prac wykonaliśmy w sali, kolejne na placu przedszkolnym. Powstały kolorowe autka, lalki, wymyślne roboty i miękkie przytulanki. Większe kartonowe zabawki posłużą nam do występu na koniec roku jako dekoracje. Zajęcia plastyczne w plenerze podobały się zarówno przedszkolakom i rodzicom. W miesiącu tym odwiedziliśmy ORW Słonecznik w Giemlicach. Panie wychowawczynie przygotowały dla nas występ pt ,,JAŚ I MAŁGOSIA,, - przedszkolaki były zachwycone . My także zaprezentowaliśmy gospodarzom układ taneczny do piosenki pt ,,ZABAWKI,,. Wszystkie dzieci lepiły z przygotowanej masy rzeźby.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.