Wycieczka do Muzeum Morskiego w Gdańsku SOP Cedry Wielkie i SOP Trutnowy

 Przedszkolaki z Cedrów Wielkich i Trutnowa wybrały się na ciekawą wycieczkę do Muzeum Morskiego w Gdańsku. Wyprawa rozpoczęła się od przeprawy promem, potem dzieci zwiedzały wielki statek towarowy SOŁDEK. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż na poszczególne poziomy prowadziły wąskie korytarze i strome schody. Jedak wszyscy byli bardzo dzielni i sprostali tym przeszkodom. Na statku każdy mógł ochrzcić jednostkę, uderzając gumową butelką o burtę oraz zakręcić sterem.

Następnie prom zabrał nas na drugą stronę Motławy i tam w Ośrodku Kultury Morskiej bawiliśmy się na wystawie interaktywnej „Ludzie – statki – porty”. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi marynarze, załadowywać i rozładowywać towary, poznać zjawiska związane z wodą, słowem wypróbować wszystkiego, co wiąże się z morzem. Po doskonałej zabawie poszliśmy na pyszne lody i na tym zakończyliśmy wycieczkę.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.