Przedszkolaki poznają świat polarny SOP Cedry Wielkie

Dnia 3-go czerwca 2016r. na dworze temperatura osiągała około 25°C, a my w trakcie zajęć mieliśmy okazję znacznie się ochłodzić.

Mama Olgierda Kamrowskiego, Pani Katarzyna Cichała-Kamrowska, uczestniczka XXXIII WYPRAWY POLARNEJ PAN NA SPITSBERGEN zabrała przedszkolaki w daleką podróż na północ…

 

Pani Kasia wzięła udział w całorocznej wyprawie polarnej w latach 2010/2011, w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie, która położona jest kilkaset metrów od brzegu Zatoki Białych Niedźwiedzi. Podczas prezentacji dzieci miały okazję zapoznać się z warunkami klimatycznymi panującymi w tym regionie. Poznały również niezwykle wrażliwą przyrodę, rośliny i zwierzęta zamieszkujące pobliskie tereny Polskiej Stacji Polarnej. Spitsbergen to woda, góry i lodowce. Ten dziki, niedostępny obszar, w którym rządzi natura wywołał niezwykłe zainteresowanie przedszkolaków. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcie niedźwiedzi polarnych i chętnie wzięły udział w dyskusji na temat wypraw w polarne regiony. Nikt pewnie się nie zdziwi, że wszystkie jednoznacznie stwierdziły, że nie chciałyby wybrać się w tak daleką drogę. Na pytanie dlaczego? Odpowiedź była jedna: „bo tam jest bardzooo zimnooo….

 

Pani Kasi bardzo dziękujemy  za wspaniałą przygodę!Smile

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.