Maj w SOP Długie Pole

Miesiąc maj obfitował w ciekawe wydarzenia. Zajęcia wiosenne pozwoliły na poznanie pracy ogrodnika, roślin wysiewanych i sadzonych wiosną w ogrodzie. Dzieci samodzielnie ozdabiały nasz kącik wiosenny papierowymi ozdobami, posadzonymi cebulkami. Uczestniczyły w zorganizowanej wycieczce do Cedrów Wielkich. Dzięki współpracy z Dyrektorem Gminnej Biblioteki – D. Nawrocką oraz  Dyrektorem ŻOKiS – Ł.Żarna dzieci mogły jeździć rowerkami na Miasteczku Ruchu Drogowego a młodsze w tym czasie bawiły się na placu zabaw. Następnie poznały pracę bibliotekarza, oglądały książeczki, wysłuchały pogadanki prowadzonej przez o książkach i ich przeznaczeniu.

W maju odwiedziliśmy OSP w Cedrach Wielkich. Panowie Strażacy w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt ratowniczy, wczuć się w rolę strażaka siedząc za kierownicą wozu strażackiego. Piskom i owacjom nie było końca gdy zaprezentowano nam ,,gaszenie pożaru''. Obchodziliśmy także najważniejszy dzień w roku ,,Dzień Mamy i Taty". Przygotowaliśmy scenografię (ozdoby, kostiumy) do występu pt. ,,Tajemniczy ogród". Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki, układy taneczne oraz wręczyły samodzielnie wykonane upominki i najpiękniejsze życzenia ,,Mamo, Tato Koooocham Was". Rodzicom zakręciła się łezka w oku, atmosfera była podniosła. Po wspólnym poczęstunku przygotowanym przez mamy, wszyscy bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Dzień był bardzo radosny.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.