Zielona lekcja w SOP 1

17 czerwca w naszej grupie odbyła się wyjątkowa żywa lekcja przyrody. Spotkała się one z wielkim zainteresowaniem, ponieważ naszymi gośćmi były żywe ptaki i ich opiekunowie. Dzieci  dowiedziały się w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób o życiu i roli w środowisku ptaków z grupy sów, sokołów i jastrzębi.

Gościliśmy:
-puchacza belgijskiego HUGO, dostojnego ptaka, dzięki któremu dzieci wiedzą jak widzi i słyszy sowa,
-KOKOSA – sówkę ziemną, która jako jeden z nielicznych ptaków gniazduje pod ziemią,
-FIONĘ – sowę płomykówkę, która jest naszym rodzinnym ptakiem. Potrafi ona polować w zupełnych ciemnościach, wykorzystując wyłącznie zmysł słuchu. Pomagają jej w tym koncentrycznie ustawione pióra na buzi nazywane „szlara”.
-FLICKA – sokoła wędrownego; Gatunek ten w Polsce praktycznie całkowicie wyginął.
-HEKTORA –pustułkę amerykańską. Gatunek ten jest najmniejszym i najliczniejszym sokołem.
-HARREGO – dzięki któremu dzieci wiedzą jak duży ptak potrafi w poszukiwaniu pożywienia bardzo zwinnie manewrować pomiędzy przeszkodami. 
Prowadzący zajęcia z dużym poczuciem humoru przedstawiał swoich podopiecznych i ciekawie opowiadał o ich  cechach i zwyczajach. Ci, którzy znali odpowiedzi na trudne pytania, mogli pogłaskać ptaki. Dodatkowym wielkim przeżyciem na zakończenie zajęć była możliwość zrobienia sobie fotografii z sową płomykówką FIONĄ, która cierpliwie pozowała do wszystkich zdjęć. Bardzo dziękujemy trenerom ptaków z zespołu Zielone Lekcje za ciekawie przygotowane i przeprowadzone zajęcia.

You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.

 
.